top of page
Search

Detské BINGO

Na rovinu, najväčšia zábava na tejto hre je žrebovačka, a preto túto činnosť prednostne vykonáva najmladší jedinec v rodine, je zbytočné sa dohadovať :D Avšak celkovo určite ide o hru, kde sa zabavíte pri tvorení, tak isto ako aj pri hre samotnej, a viete ju hrať s mladšími, aj staršími deťmi. Je vhodná na upršané, či chladné dni doma, ale aj na detské oslavy. V týchto horúčavách si tiež treba ísť oddýchnuť do tieňa, kedy sa vám možno bude hodiť tiež. Veď posúďte sami, lebo si ideme jednu verziu vyrobiť.


Keďže sa nám blíži leto, ja som tematicky zvolila tému Letné prázdniny, ale vy môžete zvoliť čokoľvek, čo majú vaše deti radi, prípadne, čo vedia kresliť najlepšie: Vianoce, Halloween, jeseň, ovocie a zeleninu a podobne. Čo budeme teda potrebovať?

  • Papier

  • Nožnice

  • Ceruzky, fixky, pastely – čímkoľvek radi kreslíte

  • Pravítko

  • Misu, vázu, hrniec – čokoľvek, čo poslúži ako žrebovacia nádoba. My máme takú fajnú guľatú z Ikey, ktorá je na to ako stvorená :D

  • žetóniky, figúrky z iných hier, lego kocky - čokoľvek čo poslúži pri hre na označenie štvorčeka, ktorý si hráč vyberá

Na papier si narysujeme vedľa seba štvorce o rozmere 5x5cm, nech máme dosť miesta na obrázok. Na A4 vám vyjde 24 takýchto štvorcov - 4 stĺpce a 6 riadkov. Ak máte iný formát, pokojne sa prispôsobte tomu, ale tak, aby ste mali aspoň 20 štvorcov. Takýchto hracích plánov si pripravíme toľko, koľko vás bude hrať, plus jeden navyše (čiže ak to bude mamina a dve deti, pripravíte si 4 kusy).

Teraz začnete do jednotlivých okienok kresliť obrázky. Nemusia byť na rovnakých miestach, ale musia byť rovnaké na každom hracom pláne. Deti, ktoré radi kreslia, vám už v tejto fáze vedia krásne pomáhať a prípadne s vašou pomocou nakresliť obrázky do štvorčekov. Ja sa napríklad pýtam Tamarky, čo si predstaví, keď poviem Leto, a tak postupne kreslíme: koleso do vody, slnečník, slnečnicu, more so slnkom, opaľovací krém, babku, dedka, vláčik, slnečné okuliare, plavky, melón, nanuk, zmrzlina atď. Toto by sa dalo spraviť s každým ročným obdobím a ja osobne už túto časť považujem aj za náučnú.

Ak máte doma také vymoženosti, hracie plány naskenujte a nakopírujte. Ak nie, všetky je potrebné nakresliť. Ja som oskenovala do mobilu a vytlačila čiernobielo.

Následne sa môžete pustiť do vymaľovávania :)

A tu je náš výsledok.

Keď už máte všetky hracie plány/karty nakreslené, aj vyfarbené podľa predstáv, tú jednu navyše postrihajte na štvorčeky. Vhoďte ich do nádoby, ktorá bude váš žrebovací bubon a hra sa môže začať.

Pravidlá sú jednoduché: Každý hráč položí žetónik/figúrku na 5 obrázkov (pri menších deťoch aj viac) a postupne sa žrebuje z misy 15 obrázkov, tento počet si tiež môžete prispôsobiť podľa toho, aký máte celkový počet obrázkov. Zakaždým, keď má hráč označený obrázok, ktorý sa vyžrebuje, dostáva bodík. Kto má po vyžrebovaní 15-tich obrázkov najviac bodov, vyhráva.Verzia pre menších krpcov: vyžrebovať obrázok a vyhľadať ho na hracom pláne.

11 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page