top of page
Search

Hod do tekvice

Doma sme si veľmi obľúbili Halloween. Našťastie nie kvôli sladkostiam, ale skôr kvôli rôznym aktivitám, ktoré nám tento sviatok, alebo teda u nás skôr obdobie, prináša. Či už sú to rôzne vyrábačky, vypekačky, hry alebo dekorácie. Samozrejme sme si spravili aj Halloweenske bingo ;) postup na výrobu nájdete tu, stačí len zmeniť tému z letnej na Halloween.


Tentokrát sa s vami podelím o postup na výrobu jednej z našich obľúbených hier, ktorá bola u nás minulý rok hitom - zábava nielen pre Tamarku, ale aj pre ocina a maminu. Otázka, či ju ideme vyrábať aj tento rok, nemusela ani padnúť :) Minulý rok sme ju volali Buba, bola to z kartónu vyrobená strašiačka, presne podľa našich predstáv (rozumejte Tamarkiných :D ). Tento rok sme sa rozhodli pre iný tvar, nech to máme pestrejšie, a vybrali sme si (áno, Tamarka si vybrala :D ) tekvicu, preto som hre dala oficiálny názov Hod do tekvice. Opäť sme si ju vyrobili z kartónu, následne sme si vyrobili malé vrecúška a tie sme sa jej z rôznych vzdialeností snažili trafiť do vyrezaných dier. „Zabavinda fest“, čo vám budem hovoriť :)


Aj túto hru viete variovať podľa toho, koľkoročného drobca/drobcov máte doma. Pri tých menších by bol vhodnejší väčší otvor, ako mala napríklad naša Buba, lebo sa do neho ľahšie trafia. Pri starších deťoch môže byť otvorov viac, môžu mať rôzne veľkosti a taktiež ich môžete podľa náročnosti rôzne obodovať.


Milým bonusom je fakt, že na výrobu tejto hry viete zužitkovať viacero vecí, ktoré by inak možno skončili v koši – a takýto „reuse“ my radi 😊

Takže, čo budeme na takýto výtvor potrebovať (okrem toho, že sa vyzbrojíme odolnosťou voči faktu, že ruky, nohy, uši, vlasy a vlastne všetko bude od farby)?

- veľký kartón (čím hrubší, tým lepšie)

- nožnice, orezávač

- ceruzky, pastelky

- temperové alebo akrylové farby a štetce

- lepiaca páska

- kus látky

- špagátik

- fazule, hŕstková zmes alebo čokoľvek, čo má trochu váhu a stojí to už v špajzi tak dlho, že to s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nepoužijete :DAk už máte uzavretú diskusiu, akú postavičku si vytvoríte, spravte si jej náčrt na kartón ceruzkou. My sme sa teda pustili do tekvice.Označte si krížikom miesta, ktoré budú tvoriť otvory na hádzanie.Označené otvory vyrežte orezávačom.Na ďalší krok silno odporúčam prestrieť pod váš výtvor obrus alebo noviny a dieťa do nich tiež zabaliť. Ale nie, to bol vtip, lebo ani to by nepomohlo :D

PRO TIP: My už po skúsenostiach máme na takéto maľovačky tzv. kreatívne tričko a tepláky, ktoré už by neopralo ani žlčové mydlo z drogérky. Mne šetria starosti, že čo si zase ušpiní a ju nebrzdia pri tvorení :)


Nachystáme si teda farby, štetce a vodu a môžeme sa pustiť do maľovania.


Takto vyzerala naša tekvica po nátere. Vzhľadom na množstvo použitej farby ju odporúčam nechať vyschnúť do druhého dňa.Tu už je farba uschnutá a výtvor pripravený na finálne úpravy.Ak ste použili tenší kartón, odporúčam vám vystrihnúť si podporné pásy z toho istého kartónu a nalepiť ich zozadu výtvoru, aby sa nelámal. Takto nejako to zo zadnej strany vyzeralo u nás.Základ máme „hotovko“ a prejdeme na výrobu vrecúšok, ktoré budeme hádzať do dier na tekvici. Z látky si vystrihneme 6 kruhov (moje majú priemer 15cm). Pomohla som si tak, že som kružidlom nakreslila a vystrihla kruh z tvrdého papiera, ale úplne stačí kresliť aj od oka. Do každého krúžku som dala za hrsť fazuliek.


A následne som kraje látky špagátom silno zviazala a vznikol taký miešok :)Je na vás, koľko takýchto hádzacích mieškov si spravíte, nám stačilo 6 kúskov.Potom už ostáva len nájsť správne miesto, kde si vášho strašiaka, tekvicu alebo čokoľvek opriete, prípadne zavesíte alebo prištipcujete a môže sa veselo hádzať.A tu ešte fotka z našej minuloročnej Buby, pre inšpiráciu.Tak veľa zábavy prajeme!

3 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page