top of page
Search

Kŕmidlo pre vtáčiky

Chladnejšie ročné obdobia so sebou často prinášajú aj oveľa viac času stráveného dnu. Niektoré deti treba naozaj motivovať, aby boli ochotné vystrčiť noštek vonku, hlavne keď tam fúka alebo prší. Preto sme sa rozhodli pre vás nafotiť dve milé aktivitky, ktoré si síce pripravíte dnu, ale následne ich viete využiť práve ako motiváciu vyjsť von na prechádzku.


Prvou takou aktivitou je výroba vtáčieho kŕmidla z borovicových šišiek, ktoré môžete na prechádzke zavesiť na konár stromčeka alebo na väčší krík. Deti motivuje práve to, že potešia vtáčiky, ktoré majú s prichádzajúcou zimou menej potravy.Čo budete potrebovať


Borovicové šišky - používame práve tie, lebo majú najväčšie priestory medzi šupinkami

Semienka pre vtáctvo – kúpite v každom obchode s chovateľskými potrebami za pár eur

Arašidové maslo

Špagát

Nožnice

Príborový nožíkAko prvé si nastriháme špagát na viac kusov, približne po 30 cm.Potom zoberieme takýto špagát a priviažeme jeden jeho koniec o vrchnú časť šišky.

Zopakujeme so všetkými šiškami, aby sme ich vedeli zavesiť.

Teraz už prichádza na rad prácička pre deti - príborovým nožíkom môžu postupne poroztierať arašidové maslo na jednotlivé šupiny šišky.A posledným, u nás jednoznačne najobľúbenejším krokom, je celú šišku dookola „ponamáčať“ v semiačkach, aby sa pekne nalepili na maslo.

A máte hotovo!

Jednoduché však? A pritom taký pekný výsledok, nehovoriac o tom, že aj prospešný.

Hor sa teda natiahnuť tie gumáky a hľadať vhodné miesta, kde sa dajú zavesiť :)


17 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page