top of page
Search

VAŇOLEPKY

V našich príspevkoch by sme sa s vami radi podelili o nápady, ako si spolu s deťmi vyrobiť rôzne hry a aktivity. Veľa krát je práve proces výroby veľmi zábavnou súčasťou, pri ktorej deti strávia veľa času a rozvíjajú nielen svoje zručnosti, ale aj naplno využívajú svoju fantáziu, preto ich určite do neho zapojte. Prvou a jednou z našich najobľúbenejších aktivít je výroba takzvaných vaňolepiek. Obrázky, ktoré sa dajú jednoducho vodou prilepiť na vaňu, ale aj na obkladačky, okno či zrkadlo.


Na ich výrobu vám postačí

Ø machová guma

Ø nožnice

Ø fixka alebo ceruzka
Ak nepoznáte machovú gumu, nič to - kúpite ju v rôznych kreatívnych obchodoch, veľkosť A4 vychádza na približne 30-40 centov, čiže nepôjde o žiaden veľký zásah do peňaženky, môžete si pokojne nakúpiť aj viac farieb.

Fixkou alebo ceruzkou si nakreslíte na machovú gumu tvar, ktorý chcete a vystrihnete. A máte hotovo. Samozrejme vám dáme aj pár tipov, čo si môžete vystrihnúť a rozdelíme vám tipy aj podľa veku vašej ratolesti.1-2 ROKY

Pri detičkách vo veku 1-2 roky vám môžu byť inšpiráciou predmety a veci, ktoré vaše dieťatko pomaly spoznáva, ako napríklad: medvedík, slniečko, obláčik, auto, kuriatko, srdiečko, kvietok, a postupne aj základné geometrické tvary, ako krúžok, štvorec či trojuholník. Dieťatko si môže vaňolepky popriliepať na vaničku, a tiež môže prstom ukazovať na obrázky, ktoré poznáva, keď mu ich pomenujete.

PRO TIP: Prezradím vám ešte jedno tajomstvo, funguje to aj naopak, čiže si pokojne napustite tú horúcu vaňu vy a dieťatko nechajte obliepať kachličky okolo nej. Ono sa zahrá a vy si trošku oddýchnete.
2-3 ROKY

Pri dieťati vo veku 2-3 rokov to môžete spraviť trošku zaujímavejšie tým, že vaňolepky budú vo forme jednoduchého puzzle. Napríklad povystrihujete geometrické tvary rôznych veľkostí a dieťa bude skladať domček s oknom, strechou a komínom, zmrzlinu s kopčekmi alebo rôzne zvieratká, ako vidíte na obrázkoch nižšie.

Na vyššiu úroveň to môžete posunúť aj tak, že nakreslíte obrázok, ktorý majú deti z tých tvarov poskladať ako predlohu. Takto už je to plnohodnotná aktivita aj mimo vane, či okien.
3-4 ROKY

Tu už vám dieťa môže pomáhať pri kreslení samotných tvarov, ako aj pri strihaní. Môžete to trošku sťažiť písmenkami alebo číslami a skúšať, či vie poskladať svoje meno alebo ukázať, koľko má rokov. Ak máte doma menšie, aj väčšie deti, môžete poprosiť tie staršie o pomoc s výrobou takejto skvelej hračky pre mladších súrodencov, určite budú na seba pyšní a popri tom sa aj zabavia.

Dúfam, že sa vám tento nápad páči, samozrejme dajú sa kúpiť aj hotové, ale naša domáca verzia je určite lacnejšia a ponúka vám oveľa väčšie množstvo alternatív, ktoré môžete vyskúšať. Nezabudnite sa u nás pochváliť, ak sa na to dáte.Ešte prikladám link na eshop, kde môžete kúpiť machovú gumu.

https://eshop.mojareproma.sk/machova-guma-moosgummi-2mm-tyrkysova-7993?lang=

17 views0 comments

Recent Posts

See All
bottom of page